Logo Aloes na Zdrowo

Aloes na Zdrowo

Doskonałe zdrowie i uroda

Aloes łagodzi podrażnienie, minimalizuje odmrożenia i zwalcza łuszczycę

Łagodzi podrażnienia

W „Journal of the Medical Association” z Tajlandii opublikowano wyniki badania, w którym uczestniczyło 27 pacjentów z oparzeniami. W procesie gojenia ran używano gazy nasączonej aloesem lub wazeliną. Rany opatrzone aloesem goiły się szybciej. Sredni czas gojenia wynosił w tej grupie 12 dni, a w grupie korzystającej z wazeliny 18 dni.

Minimalizuje szkody wynikające z odmrożeń

Badania opublikowane w „Annals of Emergency Medicine” dowodzą, że aloes działa leczniczo również w przypadku odmrożeń. Naukowcy zastosowali standardową kurację (antybiotyki, ibuprofen itp.) w przypadku 154 pacjentów z odmrożeniami (od średniego do silnego). Rany 67.9% z pacjentów, którzy dodatkowo stosowali krem aloesowy zagoiły się bez straty tkanek (amputacja), w pozostałej grupie było ich 32.7%. Według naukowców, aloes zapobiegł obniżeniu dopływu krwi do odmrożonych miejsc., co jest częstą przyczyną utraty tkanek w przypadkach odmrożeń.

Chroni przed promieniowaniem

Według naukowców z Uniwersytetu Hoshi w Japonii, którzy opublikowali swoje badania w czasopiśmie „Yakugaku Zasshi” aloes chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni rentgenowskich. Odkryli oni, że liście aloesu zawierają niezwykle skuteczne substancje przeciwutleniające, które niwelują wolne rodniki powstałe w wyniku promieniowania oraz sprzyjają produkowaniu przez organizm dwóch substancji działających w tym przypadku autoleczniczo: nadtlenku dysmutazy (enzymu o działaniu antyoksydacyjnym) oraz glutationu (aminokwasu stymulującego układ odpornościowy).

Pomaga zwalczać łuszczycę

Wyniki badania opublikowanego w „Tropical Medicine and International Health” 60 pacjentom cierpiącym na chroniczną łuszczycę dodano do specjalnego kremu 0,5% aloesu. Specyfik ten podawany był im trzy razy dziennie przez 5 kolejnych dni (15 nałożeń tygodniowo) przez cztery tygodnie. Po ośmiu miesiącach przeprowadzono badania kontrolne. W grupie, której podawano aloes, zmiany łuszczycowe wycofały się w o wiele większym stopniu (82.8%) niż w grupie, której podawano placebo (7,7%). Co więcej, zmiany wśród 83,3% osób z grupy „aloesowej” uznano za zaleczone, podczas gdy z grupy „placebo” tylko 6,6%.

Łagodzi problemy trawienne

Według badań w „Journal of Alternative Medicine” miąższ aloesowy może być pomocny w leczeniu zespołu chronicznego zapalenia jelit. Dziesięciu pacjentom podawano dwie uncje czystego miąższu aloesu trzy razy dziennie przez siedem dni. Po upływie tego czasu wszystkie objęte badaniem osoby przestały cierpieć na nawracające biegunki, a praca jelit ustabilizowała się. Deklarowali oni również wyraźny przypływ energii. Naukowcy doszli do wniosku, że czysty miąższ z wnętrza liści aloesu jest w stanie przywrócić równowagę systemu trawiennego poprzez „regulację gastrycznego czynnika pH, jednocześnie usprawniając ruchy jelit oraz redukując liczbę pewnych niekorzystnie działających mikroorganizmów zawartych w kale, w tym drożdży”. Inne badania wykazują, że sok z wnętrza liści Aloe vera pomaga oczyścić jelita, zwalczyć skłonności do obstrukcji, zneutralizować kwasy żołądkowe, oraz przynieść ulgę w przypadku wrzodów.

Komentarze:

15-Dec-2012 | Kategoria: Tagi: podrażnienia łuszczyca trawienie

Copyright © 2019 Aloes na Zdrowo