Logo Aloes na Zdrowo

Aloes na Zdrowo

Doskonałe zdrowie i uroda

Aloes cudowna roślina

Aloes

Aloes jest to roślina należąca do rodziny liliowatych podobnie jak nasz czosnek i cebula. Nie jest wbrew pozorom kaktusem mimo ze wyglądem bardzo go przypomina. Do tej pory odkryto 29 gatunków aloesu, ale najczęściej wykorzystuje się w celach leczniczych Aloe barbadeusis (miller), zwany inaczej Aloe Vera i dwa inne gatunki rosnące w doniczkach Aloe arborescens (aloes drzewiasty) i Aloe ferox (aloes uzbrojony).

Aloes jest sukulentem, roślina która rosnąc w bardzo trudnych warunkach klimatycznych zmuszona jest do wytworzenia wielu szczególnych mechanizmów przetrwania. Przetrwać znaczy zatrzymać jak największą ilość wody i składników odżywczych, ale również nie zostać zjedzonym. Dlatego wytwarza kolce i bardzo gruba, niesmaczna, zawierająca szkodliwa substancje skórę. Substancja ta zwana aliona powoduje silne podrażnienie przewodu pokarmowego zwierząt. Jej zawartość wykorzystywana jest w przemyśle farmaceutycznym do produkcji leków przeczyszczających. Dla nas jednak najcenniejsze jest to, co kryje w sobie miąższ aloesu.

Aloes przetrwa wszystko

Od starożytnych czasów aloes uważany jest za roślinę o nieprawdopodobnej umiejętności przeżycia. Potrafi przetrwać w najtrudniejszych warunkach klimatycznych, przezywa nawet kilkumiesięczne pozbawienie go gleby. Jego miąższ zawiera wszystkie substancje, które pozwalają roślinie przeżyć w ekstremalnych warunkach. Muszą być one w formie jak najbardziej skondensowanej, ale również prostej, aby jak najdłużej opierać się procesom psucia. Jest wiele domów, w których tradycja jest hodowla doniczkowego aloesu, aby móc skutecznie radzić sobie z wieloma problemami zdrowotnymi. Najcenniejsze właściwości lecznicze maja dojrzale osobniki w wieku 4 lat. Na temat aloesu powstaje coraz więcej publikacji. Przeprowadza się szczegółowe badania nad jego właściwościami, a on ciągle jeszcze nas zaskakuje. Natura w dalszym ciągu jest niezastąpiona.

Aloes jest kompozycja wielu wzajemnie wspomagających się wszechstronnie działających składników. Jest rośliną adaptogenna tzn. swoje działanie dostosowuje do potrzeb organizmu. Działa oczyszczająco, regulująco, regenerująco, przeciwzapalnie, bakteriostatycznie, stymulująco, osłonowo, tonizująco. Wydaje się, ze to aż niemożliwe ale doświadczenie pokazuje, ze tak jest.

Komentarze:

19-Dec-2012 | Kategoria: Tagi: aloes opis roślina

Copyright © 2019 Aloes na Zdrowo